Warning: Creating default object from empty value in /home/overslas/domains/1.kaunorvvg.lt/public_html/plugins/system/advancedmodules/modulehelper.php on line 320
2014-05-15. Žaidimų aikštelė pasipuošė spalvomis ir gėlėmis PDF Spausdinti El. paštas
KPF Leader Lietuvos Leader Kauno r. vvg

Gegužės 1-osios proga Užliedžių bendruomenės centras surengė talką ir atnaujino vaikų žaidimų aikštelę, kuri įrengta pasinaudojus valstybės parama kaimo bendruomenėms.

Į talką susirinko ir vaikai, ir jų tėveliai, ir seneliai. Laukė daug darbo: reikėjo nudažyti visus žaidimų aikštelės įrenginius ir pasodinti medelius. Kad aikštelė būtų linksmesnė, buvo parinktos trys spalvos: žalsva, gelsva ir rausva. Dažus talkininkams parūpino seniūnijoje įsikūrusi bendrovė „Giraitės vandenys“, kurios daug darbuotojų gyvena Užliedžiuose. Kiekviena darbo valanda džiugino, nes vienos po kitų supynės, laipynės, nameliai ėmė šviesti, tarsi kviesdami pasilinksminti kartu.

Atsakingas darbas – sodinti dekoratyvinius medelius. Pasitelkus į pagalbą Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos studentus buvo parengtas aikštelės apželdinimo projektas. Teritoriją apjuosė lanksvų, sedulų ir tarpuose augančių beržų bei eglių gyvatvorė. Aikštelės gale paaugę pavėsį teiks trys ažuolai. Pasodintas ir mini sodelis – kelios obelys, kriaušė, vyšnia. Pavėsinėje besiilsinčias ir mažylius prižiūrinčias mamas bei močiutes džiugins žydinti alyva ir dekoratyvinė obelis.

Bendruomenės centras jau kuris laikas brandino mintį, kad ten, kur žaidžia vaikai, reikia jaukios ir gražios aplinkos. Tai ne tik džiugina, bet ir auklėja: gražioje tvarkingoje aplinkoje ranka nekyla laužyti ar niokoti. Priešingai, tai skatina pakelti numestą šiukšlę ar sugėdinti taip darantį draugą. Be to, kai vaikai patys darbuojasi, jie jaučia didesnę atsakomybę ir labiau vertina ne tik savo, bet ir kitų darbą.

Smagiausia talkos dalis – pasistiprinimas ant laužo virta koše. Jau tradicija tapo kaskart per masinius bendruomenės centro renginius virti ant laužo košę arba sriubą. Šeimininkės pasistengia, kad visi būtų sotūs ir pirštus laižytų.

Vaikų žaidimų aikštelė kaime atsirado Užliedžių bendruomenės centrui įgyvendinus projektą „Užliedžių bendruomenės vaikų visuomeniškumo skatinimas ir fizinis lavinimas“. Su seniūnijos pagalba buvo visuomenės poreikiams perduotas dar neprivatizuotas nedidelis sklypas kaime ir imtasi darbų. Sutvarkytas drenažas, išlyginta žemė, įrengtos supynės, pavėsinė, laipynės. Bendruomenės centras įsipareigojo saugoti ir prižiūrėti aikštelę, kad ji kuo ilgiau tarnautų visuomenės poreikiams.

Taip jau sutapo, kad po talkos praėjus kelioms dienoms, bendruomenės veiklą ir šio projekto tęstinumą tikrino Nacionalinė mokėjimo agentūra. Džiugu, kad aikštelė ir Užliedžių bendruomenės centro veikla įvertina kaip pavyzdinė.

 

Virginija Prieskienienė

Užliedžių bendruomenės centro narė