Warning: Creating default object from empty value in /home/overslas/domains/1.kaunorvvg.lt/public_html/plugins/system/advancedmodules/modulehelper.php on line 320
2014-01-28. Muzikuojantis jaunimas PDF Spausdinti El. paštas
KPF Leader Lietuvos Leader Kauno r. vvg

Kauno rajono Babtų bendruomenės centras baigia įgyvendinti projektą jaunimui „Gyvenkime linksmiau ir aktyviau“, kuris finansuojamas pagal Kauno rajono VVG Strategijos I prioritetą „Kaimo vietovių socialinės infrastruktūros gerinimas telkiant Kauno rajono bendruomenę, stiprinant jos saugumą ir solidarumą“ Strategijos 2 priemonę „Kaimo gyventojų solidarumo ir įtraukimo į rajono viešąjį gyvenimą stiprinimas“ 2 veiklos sritis “Solidarios ir novatoriškos bendruomenės ugdymas“. Bendra projekto vertė - 53 275 Lt.

Projektas „Gyvenkime linksmiau ir aktyviau“ skirtas visiems Babtų ir aplinkinių kaimų gyventojams, kurie savo laisvalaikį nori praleisti muzikuodami.

Dažnas kaimo gyventojas neturi galimybių muzikavimui: brangūs muzikos instrumentai, ribotos galimybės vaikams ir jaunimui lankyti meno mokyklą, žinių ir praktikos stoka, abejonės dėl muzikavimo įgūdžių tinkamumo. Todėl projekto dėka nemokamai suteikiamos patalpos Babtų gimnazijoje, muzikos instrumentai, aparatūra – puiki galimybė atrasti ir lavinti muzikinius gebėjimus. Muzikavimas skiriamas tiems, kurie nesiekia profesionalaus muzikavimo. Vaikai, jaunimas turi galimybes pasirinkti muzikos stilių, instrumentus, įgarsinimo aparatūrą ir pradėti nuo turimos asmeninės muzikavimo patirties, gebėjimų bei noro. Projekto dėka muzikuoti pradėjo ir naujus instrumentus įvaldė apie 30 muzikantų.

Projektas skatina viešąjį gyvenimą, puoselėja bendruomeniškumą ir Babtų krašto kultūrinį savitumą. Muzikavimo grupės nariai aktyvūs įvairių renginių Babtuose, jo apylinkėse, rajone bei respublikoje dalyviai. Savanoriškai dirbantys grupių vadovai Egidijus ir Mantvydas Randžiai yra bendruomeniškumo skatinimo iniciatoriai ir skleidėjai. Nemokamai suteikiamos projekto priemonės yra prieinamos įvairios socialinės padėties žmonėms. Kūrybiškumo ugdymas muzikavimo grupėse duoda gerų vaisių – naujų idėjų, iniciatyvų, kokybiškų renginių su profesionaliomis išraiškos priemonėmis.

Šis projektas suteikė galimybę įsigyti instrumentus ir įgarsinimo aparatūrą, šventėms skirtą tentinę palapinę ir galimybę pasikviesti svečius iš Latvijos. Babtų ir Tukumo savivaldybės Pūrės seniūnijos meno mėgėjų kolektyvų draugystė prasidėjo nuo 2005 metų. Kasmet Babtų kultūros centro kolektyvai vieši Latvijoje su savo koncertinėmis programomis. Šiemet mes sulaukėme gausaus būrio dalyvių iš Latvijos. Džiaugėmės visi kartu supynę įvairiaspalvį „Baltų kultūros vainiką“.

Susibūręs jaunimas lyderių stovykloje sprendė įvairias jaunimo problemas. To paskoje gimė dvi muzikuojančios grupės „Šienas“ ir „Chebra“. Suorganizuoti renginiai jaunimui: 3 dienų plaustų žygis Šventosios upe, švarinimosi akcija „Gyvenkime švariai“, poezijos rudenėlis, Babtų gatvės muzikos diena, roko koncertai Babtų kultūros centre. Grupė „Chebra“ dalyvavo koncerte „Velykų griausmas“ Raseiniuose, krikščioniškos muzikos festivalyje „Sielos“ Tauragėje, renginyje „Žmogus mylėti ne naudoti“ Kaune, Šv. Cecilijos šventėje Rumšiškėse, krikščioniškoje stovykloje, Kauno dienose, grojo Urbšio, Čekiškės ir LSMU mokyklose.

Įgyvendinus šio projekto tikslus ir uždavinius planuojame tęsti pradėtą jaunimo užimtumo gerinimo veiklą. Ir toliau ši veikla bendruomenėje bus prioritetinė ir dalyvausime kitų fondų ir programų organizuojamuose projektų konkursuose jaunimo veiklai finansuoti.

 

Edita Simonaitienė