Warning: Creating default object from empty value in /home/overslas/domains/1.kaunorvvg.lt/public_html/plugins/system/advancedmodules/modulehelper.php on line 320
2014-01-23. Dalykinė išvyka į Lenkiją ir Vokietiją PDF Spausdinti El. paštas
KPF Leader Lietuvos Leader Kauno r. vvg

2014 m. sausio 15-19 d. dienomis Kauno rajono vietos veiklos grupė (VVG), įgyvendindama projektą „Tobulėk ir veik kartu“ pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Parama VVG veiklai, įgūdžiams įgyti ir aktyviai pritaikyti“ veiklos sritis „Parama vietos plėtros strategiją įgyvendinantiems asmenims mokyti, konsultuoti“, vietos projektų teikėjams ir vykdytojams organizavo dalykinę išvyką į Lenkiją ir Vokietiją. Pagrindinis kelionės tikslas – sudaryti sąlygas Kauno rajono bendruomenių vietos projektų autoriams ir vykdytojams susipažinti su LEADER programos užsienyje įgyvendintais vietos projektais, pasisemti žinių ir įgūdžių, pabendrauti su projektų vykdytojais, užmegzti ryšius bendradarbiavimui.

Lenkijoje aplankėme Kauno rajono VVG tarptautinio bendradarbiavimo projekto „Mus jungia LEADER“ partnerius VVG „Lider Pojezierza“. Prie paminklo S. Dariui ir S. Girėnui mus pasitiko lenkų VVG pirmininkas Adam Andriaškevič, organizacijos tarybos pirmininkas Piotr Owczarek, valdybos narė Magdalena Baczynska- Warzala, VVG biuro vadovas Ireneusz Kostka. Atidavę pagarbą Lietuvos didvyriams, skubėjome į Zamęcin bendruomenės namus, kur mus pasitiko vietos bendruomenės atstovai ir tarybos narys Jerzy Miładowski. Susitikimo metu, šeimininkai pristatė investicinį projektą, kuris buvo finansuotas pagal LEADER programos priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“. Projekto metu buvo rekonstruotas pastatas ir pritaikytas bendruomenės poreikiams. Pastatas yra išlaikomas iš savivaldybės lėšų. Čia vyksta visi bendruomenės renginiai, susirinkimai, meno mėgėjų repeticijos. Didžiausią Kauno rajono atstovų dėmesį patraukė minkštojo projekto rezultatai, kurio metu buvo įsigyta įranga, įrengta virtuvė, kurioje kepami įvairiausi pyragai. Su šiais pyragais bendruomenės moterys dalyvauja visuose krašto renginiuose. Taip bendruomenėje skatinamas verslumas. Apie pyragus ne tik išgirdome, bet buvome pavaišinti 7 rūšių pyragais, kiekvienas susitikimo dalyvis gavo lauktuvių.

Piasecznik neįgaliųjų užimtumo centre buvo pristatytas mažasis projektas, kurio metu 70 bendruomenės ir aplinkinių kaimų gyventojų lankė keramikos, pynimo, stiklo, dailės terapijos mokymus. Projekto dalyviai buvo aprūpinti medžiagomis, stiklo pjaustymo įranga, keramikos žiedimo staklėmis, degimo krosnimi. Projekto vadovė Elwira Gumulińska-Łuka pristatė, kad nors projektas jau baigtas, tačiau veiklos tęsiasi, labai padeda savivaldybė, sudarydama sąlygas projekto tęstinumui, padeda įsigyti medžiagas. Centro lankytojai turi teisę pagamintus dirbinius naudoti savo reikmėms, daugelis mugėse ir renginiuose parduoda savo gaminius.

Sekantis projektas, kurį Bierzwnike pristatė partneriai – XIII –XVI amžiaus vienuolyno ir bažnyčios ansamblis, tai sudėtingas ir daug investicijų reikalaujantis objektas. Vietos bendruomenė pirmiausiai parengė projektą ir restauravo stogą. Šį projektą pristačiusios, archeologijos mokslų daktarė Barbara Stolpiak, Bierzwnik Gmynos seniūno pavaduotoja Aneta Kołuda sakė, kad šį projektą pabaigti reikalingi dar 6 milijonai zlotų, todėl tikisi, kad sekančiame 2014 -2020 metų laikotarpyje šis projektas bus pabaigtas. Ponia Aneta pakvietė Kauno rajono bendruomenininkus į Gmynos mugę, kuri kasmet vyksta liepos mėn. Nuoširdus lenkų priėmimas sukėlė minčių ir idėjų, buvo numatytos galimybės bendradarbiauti ir toliau.

Vokietijoje lankėmės Berlyno parodoje „Žalioji savaitė“, kur vyko susitikimai, seminarai, diskusijos, forumai aktualiausiomis žemės ūkio, kaimo plėtros, naujo finansavimo periodo temomis. Susitikome su partneriais iš Vokietijos, Latvijos, Lenkijos VVG, LR žemės ūkio ministru ir oficialia Lietuvos delegacija. Bendruomenių atstovai padėkojo ministrui už suteiktą galimybę susitikti tokio svarbaus forumo metu, patikino, kad tokios dalykinės kelionės motyvuoja, kuriant bendruomeninį verslą, skatinant žmones imtis verslo. Kaip sakė Ežerėlio bendruomenės centro pirmininkas Artūras Kuzmickas, kaip gali uždegti kitus, jei pats nedegi optimizmu, geromis idėjomis, galimybe dirbti kartu, o tokie susitikimai pakuria mus! Parodos dalyvių pristatymai, vaišės ir užmegzti kontaktai pasitarnaus bendruomenių ateities projektams, skatinant socialinius verslus, vietos produktų gamybą ir Kauno rajono gyventojų verslumą.

 

Kauno rajono vietos veiklos grupės informacija