Warning: Creating default object from empty value in /home/overslas/domains/1.kaunorvvg.lt/public_html/plugins/system/advancedmodules/modulehelper.php on line 320
2013-10-19. Saugaus eismo diena Neveronių bendruomenėje PDF Spausdinti El. paštas

Neveronių bendruomenės centras 2013 m. spalio 3 d. organizavo saugaus eismo renginių ciklą „Saugau save ir kitus“.

Neveronių vidurinės mokyklos mokiniai kartu su Neveronių bendruomenės centro nariais bei Karmėlavos policijos nuovados pareigūnais, ryte nuo 730 val. iki 800 val. prie įvažiavimo į gyvenvietę stabdė visus išvažiuojančius ir įvažiuojančius automobilius ir dalino vairuotojams lankstinukus su saugaus eismo taisyklėmis, primindami, kad vairuotojai saugotų jaunų žmonių gyvybes.

Po to akcija tesėsi Neveronių vidurinėje mokykloje, kur žmogaus saugos mokytoja Rasa Šimaitienė  ir Neveronių bendruomenės centro nariai organizavo Neveronių vidurinės mokyklos mokiniams saugaus eismo viktoriną, kurios metu išaiškino kas geriausiai žino saugaus eismo taisykles. Nugalėtojai buvo apdovanoti akcijos prizais ir saugaus eismo atributika.

Vėliau veiksmas persikėlė į Neveronių lopšelį darželį, kur vyko šventė „Saugus kelias namo“. Darželio auklėtojos visose vaikų darželio grupėse pravedė vaikams pamokėles, kurių metu pakartojo kelio ženklus ir eismo taisykles. Vyresniųjų grupės vaikai kartu su Neveronių bendruomenės centro nariais bei policijos pareigūnais išėjo į Neveronių gyvenvietę, kur mokėsi, kaip saugiai elgtis gatvėje ir kaip eiti per pėsčiųjų perėją. Vaikų darželio kieme vyko linksmosios estafetės. Darželio vaikai piešė piešinius tema „Saugus kelias namo“ ir surengė piešinių parodą tėveliams bei Neveronių gyventojams.

17 val. Neveronių bendruomenės centro nariai pakvietė Neveronių gyventojus į orientacinį žygį po Neveronių apylinkes. Visi dalyviai pasiskirstė į komandas nuo 5 iki 8 žmonių. Susibūrė 11 komandų, kurių kiekviena gavo iš  anksto  parengtas užduotis ir žemėlapius. Viso žygio metu bendruomenės centro nariai stebėjo dalyvius ar jie saugūs kelyje ir ar nepažeidžia eismo taisyklių, fiksavo ir vertino dalyvių eismo taisyklių žinias. Komandos pasiekusios finišą dalyvavo dviračių slalomo varžybose. Žygio pabaigoje komandos buvo apdovanotos akcijos prizais, o nugalėtojai gavo išskirtinius prizus. Bet akcija tuo dar nesibaigė. Bendruomenės nariams ir policijos pareigūnams buvo organizuota nuotaikinga saugaus eismo viktorina. Palyginome kas geriau žino kelio taisykles: mokiniai ar suaugusieji. Nugalėjo draugystė ir gera nuotaika.

Renginių ciklas baigėsi 20 val.

Neveronių bendruomenės centro pirmininkė Aldona Petkevičienė