2012-11-22. Muzikos festivalis "Nakties ritmas" Neveronyse PDF Spausdinti El. paštas
KPF Leader Lietuvos Leader Kauno r. vvg

Lapkričio pradžia muzikaliam Neveronių jaunimui buvo ypatinga – visi norintys galėjo savaitę tobulinti savo muzikinius įgūdžius bei pasirodyti muzikos festivalyje „Nakties ritmas“. Šias sąlygas sudarė Neveronių bendruomenės centras. Įgyvendindamas projektą „Naujų kaimo jaunimo laisvalaikio užimtumo formų sukūrimas mažinant socialinę atskirtį“, kurį finansuoja Kauno rajono vietos veiklos grupė bei Kauno rajono savivaldybės administracija, Neveronių bendruomenės centras “ siekia plėtoti kaimo vietovei nebūdingas klubinio laisvalaikio užimtumo formas. Neveronių bendruomenėje yra daug muzikalaus jaunimo, kuris neturi galimybių save realizuoti. Jie buriasi į muzikos grupes ir repetuoja namuose ar išsinuomotose patalpose, tobulindami įgūdžius. Groti savo malonumui nepakanka, meninei saviraiškai reikalingi vieši pasirodymai, publika, įvertinimas. Tuo tarpu jauniems Neveronių bendruomenės nariams, taip pat nėra didelių laisvalaikio leidimo galimybių įvairovės, todėl siekiama modernizuoti šventes, pritaikant jas jaunų žmonių pomėgiams, priartinant prie miesto jaunimo tarpe paplitusios klubinės kultūros. Šioms problemoms išspręsti ir buvo pradėtas įgyvendinti projektas „Naujų kaimo jaunimo laisvalaikio užimtumo formų sukūrimas mažinant socialinę atskirtį“.

Jau įgyvendinus pirmą projekto etapą buvo įsigyta dalis renginių garso ir apšvietimo aparatūros. Kokybiška aparatūra garantuoja garsų ir vaizdų harmoniją, tai gali patvirtinti festivalio dalyviai bei žiūrovai. Prieš festivalį, 2012 m. lapkričio 2 – 8 d. buvo suorganizuota muzikinio lavinimo stovykla. Stovyklai vadovavo profesionalus muzikos specialistas, kuris padėjo jaunimui tinkamai pasiruošti pasirodymui scenoje, kvalifikuotai pamokė vokalo ir grojimo technikos. Stovyklos dalyviai džiaugėsi, kad turėjo galimybę pasimokyti sceninio elgesio kultūros, patobulinti vokalinius sugebėjimus, muzikinius instrumentinius įgūdžius. Dalyvavimas muzikinio lavinimo stovykloje padėjo surengti šaunius pasirodymus festivalyje.

Pagrindinis pirmo projekto etapo renginys - pradedančių jaunimo muzikos grupių festivalis „Nakties ritmas“ vyko 2012 m. lapkričio 9d. Nepaisant niūraus rudeniško oro į festivalį susirinko nemažai Neveronių jaunimo, o taip pat ir vyresnių bendruomenės narių, neabejingų muzikai. Festivalyje koncertavo gabūs muzikai neveroniškiai. Vakarą pradėjo jaukus Monikos Ikasalaitės pasirodymas, pasilinksminti kvietė Tomas Lisauskas, Neveronių vidurinės mokyklos merginų estrados studija, Vilija Sijonaitė, merginų trio, kurį sudarė Sandra Poškutė, Asta Kazanavičiūtė ir Gražvita Činikaitė. Įsibėgėjus vakarui nakties ritmą mušė vaikinų muzikos grupė, vedina Tomo Šileikos, Juliaus Dosino ir Manto Vitkaus. Jeigu po šių šaunių muzikalių neveroniškių pasirodymų ir buvo kam likę niūraus oro natų nuotaikoje, tai jas galutinai išvarė festivalio svečiai - Kauno rajono Babtų kultūros centro roko grupė ''Laikas'', kuri ir užbaigė jau 2012 m. festivalį „Nakties ritmas“.

Tiek festivalio dalyviai, tiek žiūrovai džiaugėsi, jog turėjo galimybę netradiciškai praleisti niūrų rudenišką vakarą, pasimėgauti muzika, pasirodyti ir į kitus pažiūrėti. Neveronių bendruomenės centro pirmininkė Aldona Petkevičienė, pažadėjo, kad šis, jau antrus metus organizuojamas, jaunimo muzikos grupių festivalis „Nakties ritmas“ yra tikrai ne paskutinis. Atšilus orams, neveroniškių laukia dar įspūdingesnis festivalis, kuris bus organizuojamas lauko scenoje, todėl per žiemą nereikėtų snausti ar tinginiauti, o aktyviai tobulinti savo muzikinius įgūdžius, kad pavasarį scena lūžtų nuo festivalio dalyvių.

 

Neveronių bendruomenės centro informacija