2016-10-25 Vizitas Lenkijoje PDF Print E-mail
There are no translations available.

KPF Leader Lietuvos Leader Kauno r. vvg

2016 m. spalio 20-22 d. valdybos pirmininkė J. M. Malinauskaitė ir asociacijos pirmininkas, administratorius - konsultantas V. Zubas buvo išvykę į komandiruotę Lenkijoje, lankėsi VVG “Lider Pojezierza” teritorijoje. Dalyvauta tarptautinėje konferencijoje „10 metų vietinių iniciatyvų realizavimo vietos veiklos grupės „Lider pojezierza“ teritorijoje“.

Komandiruotės tikslas - užmegzti arba atnaujinti kontaktus su užsienio šalių (Lenkijos) vietos veiklos grupėmis. Pasikeisti patirtimi vietos plėtros strategijų įgyvendinimo klausimais. 2017 metais planuojame pradėti rengti tarptautinio bendradarbiavimo projektus, kuriems būtini partneriai iš kitų šalių. Su partneriais iš Lenkijos VVG „Lider Pojezierza“ kartu įgyvendino Leader priemonės tarptautinio bendradarbiavimo projektą „Mus jungia LEADER“, dabar buvo aptartos naujo projekto įgyvendinimo galimybes.

Pirmoji diena buvo skirta nuvykimui į Lenkiją, o spalio 21 d. darbas konferencijoje. Konferencija buvo skirta Lenkijos vietos veiklos grupės „Lider Pojezierza“ veiklos dešimtmečiui pažymėti. Ji vyko Lenkijos miestelyje Žukow, VVG „Lider Pojezierza“ teritorijoje.

Konferencijos metu buvo pristatyta VVG „Lider Pojezierza“ veikla per praėjusį dešimtmetį, 2007 – 2013 metų laikotarpio vietos plėtros strategijos įgyvendinimas, pristatyta 2014 – 2020 metų vietos plėtros strategija ir jos įgyvendinimo planai. Taip pat buvo aptartas būsimasis tarptautinio bendradarbiavimo projektas „Jie skrenda“, kurį įgyvendinti planuoja Lenkijos VVG „Lider Pojezierza“ ir Kauno rajono VVG. Vytautas Zubas konferencijoje perskaitė pranešimą apie Leader programą Lietuvoje ir apie būsimo bendradarbiavimo projekto „Jie skrenda“ įgyvendinimo veiklas Lietuvoje. Konferencijos metu apsilankyta Trzcinsko Zdroj savivaldybėje, kur su vietos valdžia ir kultūros darbuotojais buvo aptartos kultūrinio bendradarbiavimo perspektyvos, Pelczyce savivaldybės buriavimo mokykloje, kur susipažinome su šios įstaigos veikla, dirbant vaikų užimtumo srityje. Buvome apdovanoti atminimo prizu už partnerystę.

Trečioji diena buvo skirta kelionei namo.

Komandiruotės rezultatai:

  1. Atnaujinti ryšiai su Lenkijos VVG „Lider Pojezierza“.
  2. Aptartas būsimas tarptautinio bendradarbiavimo projektas „Jie skrenda“.
  3. Užmegzti ryšiai su Trzcinsko Zdroj savivaldybe ir kultūros namais, aptartos bendradarbiavimo galimybės.
  4. Pasikeista patirtimi, įgyvendinant vietos plėtros strategijas.